خانه / بزرگان کسب و کار / ثروتمندترین مرد چین پیش از تاسیس علی بابا در ۳۰ مصاحبه شغلی رد شد

ثروتمندترین مرد چین پیش از تاسیس علی بابا در ۳۰ مصاحبه شغلی رد شد

xjack-ma-24.jpg.pagespeed.ic.0Wme8LNzHV

جک ما یکی از موفق ترین کارآفرینانی است که می توان از آن نام برد. کمپانی تجارت الکترونیکی وی، علی بابا، به ۱۰۰ میلیون خرید در طول روز پاسخ می دهد. ثروت Ma تقریبا ۲۰.۴ میلیارد دلار تخمین زده شده.اما پیش از اینکه وی ثروتمندترین فرد چین باشد، تقاضای کار در شرکت ها و مشاغل بسیاری را داده بود اما هر بار با پاسخ منفی روبرو شده است.

در مصاحبه اخیر با چارلی رز، جک ما ۳ بار برای ورود به کالج تلاش کرد اما هر بار شکست خورد. ماجرای کالج که تمام شد، وی برای ۳۰ شغل مختلف درخواست ارسال کرد و در همه آن ها رد شد.ما به رز گفت: :”برای دریافت شغلی درون پلیس درخواست دادم اما آن ها گفتند تو خوب نیستی. حتی وقتی KFC به شهرمان آمد پیش آن ها هم رفتم. ۲۴ نفر درخواست شغل داده بودند و ۲۳ نفر قبول شدند. من تنها نفری بودم که قبول نشد.”

وقتی که Ma در سال ۱۹۹۸ علی بابا را تاسیس کرد با موانع بیشتری هم رو به رو شد.برای مدت ۳ سال، این برند هیچگونه سوددهی نداشت و Ma باید خلاقانه فکر می کرد. یکی از اصلی ترین چالش های کمپانی این بود که راهی برای سیستم پرداخت نداشت و هیچ بانکی با آن ها کار نمی کرد.در همین زمان، جک ما برنامه پرداخت خود با نام Alipay را راه اندازی کرد. این سیستم، پرداخت های متنوع از سراسر جهان توسط فروشندگان و خریداران با ارزهای مختلف را به یکدیگر تبدیل می کند.

ما می گوید: “بنابراین با افراد بسیاری در مورد Alipay صحبت کردم و گفتند این احمقانه ترین ایده ای است که تا به حال داشته ای. اگر این ایده احمقانه هم بود، من تا زمانی که مردم می توانستند از آن استفاده کنند اهمیت ندادم.”امروز، ۸۰۰ میلیون نفر از سرویس Alipay استفاده می کنند. بنابراین به نظر می رسد که این ایده چندان هم احمقانه نبوده.

درباره مهدی قربانی

مهدی قربانی هستم روزنامه نگار و کارشناس فناوری اطلاعات نگاهی هم به اجتماعی که در آن زندگی میکنم دارم علاقمند به عکاسی و مارکتینگ

دیدگاهی ثبت کنید

برو بالا !