خانه / نوشته هایم در مطبوعات / جنگ با آمریکا اینگونه است…. صدای گلوله‌ها را نمی‌شنوید؟! .

جنگ با آمریکا اینگونه است…. صدای گلوله‌ها را نمی‌شنوید؟! .

خیلی ها تصورشان از جنگ با آمریکا، پوشیدن لباس رزم و موضع گرفتن در پشت خاکریزها و بدست گرفتن اسلحه و گوش دادن به نوحه های هیجان انگیز و شنیدن صفیر گلوله است.یک نوستالژی که همه ما با آن آشنا هستیم.اما آنها اشتباه می کنند!!
*واقعیت اینست که همه ما در درون یک جنگ تمام عیار هستیم*منتها تِم این جنگ با آن جنگهای نوستالژیک که در ذهن داریم فرق دارد، یک چیز تازه ای است.

اصولا” این جنگی که در آن قرار داریم، سخت افزاری نیست و از همان روزی شروع شد که ترامپ از برجام رفت. آثارش نه با بمباران و ویرانی و شهادت و جراحت،
بلکه با «انهدام زیر ساخت اقتصادی» ما رقم خورده!
.
مجروحان این جنگ میلیونها انسان بالغ هستند که بیکارند و شرمنده خود و خانواده هایشان هستند، درحالیکه حتی نمیدانند با چه سلاحی مجروح شده اند!!
.
ویرانیِ آن به شکل تعطیلی کارخانجات و صنایع و یا ورشکستگی صنعت خود را نشان میدهد. .
ترکشهای این جنگ پایین آمدن ارزش پول ملی مملکت است در حدی که قیمت کاغذ اسکناس از ارزش خود آن بیشتر است، بنحوی که انتشار و چاپش هم توجیه اقتصادی ندارد.
.
کشته های این جنگ، هزاران زن و مرد و کودک هستند که بنیان خانواده شان بخاطر فقر اقتصادی متلاشی شده و طلاق گرفته اند، یا کسانی که از شدت بیکاری و فقر نمیتوانند تشکیل خانواده دهند.
.
ستون پنجم این جنگ هم هزاران رانتخوار و اختلاسگری هستند که با سوء استفاده از قدرت، با انواع روشها از احتکار و قاچاق گرفته تا تقلب و دزدی، عین لاشخورها بر جسد بی جان اقتصاد این مملکت و بیت المال و بودجه عمومی ضربه وارد میکنند.
.
فرماندهان این جنگ، برخلاف جنگ معمولی، نه مثل مردم در جنگند و نه حتی کوچکترین سختی ای می بینند و فقط از دور با تبختر و غرور، نعره مبارزه و وعده پیروزی می دهند!
.
بله ما در حال جنگیم یک جنگ تمام عیار. آثار این جنگ، هر چه جلوتر میرویم خود را بیشتر آشکار می کند.
اینکه ده درصد جامعه با سرعت پولدارتر و نود درصد جامعه به همان نسبت فقیرتر می شوند و این شکاف روزی آنقدر بزرگ می شود که پر کردنش به اندازه یک انقلاب و یک جنگ واقعی هزینه فرهنگی اجتماعی و اقتصادی خواهد داشت.
.
مردم بی نوای این سرزمین سربازان مجروح و موج گرفته ای هستند که گیجا گیج دور خود میچرخند و نمیدانند چکار کنند.
.
بله ما در حال جنگیم و داریم خون می‌دهیم. آیا شما صدای کمانه کردن گلوله های این جنگ که از کنار گوشتان میگذرد را می شنوید !؟

درباره مهدی قربانی

مهدی قربانی هستم روزنامه نگار و کارشناس فناوری اطلاعات نگاهی هم به اجتماعی که در آن زندگی میکنم دارم علاقمند به عکاسی و مارکتینگ

دیدگاهی ثبت کنید

برو بالا !