خانه / آنچه لازم است بدانیم / رونق دادن به کسب و کار با اینستاگرام!

رونق دادن به کسب و کار با اینستاگرام!

دنیا با سرعت سرسام آوری در حال تغییر است و به طبع آن روش های بازاریابی اینترنتی و رسانه های اینترنتی روز به روز در حال تغییر و گسترش هستند. اگر دنبال بازاریابی محصولات خود در اینترنت هستید باید خودتان را با این تغییرات وفق دهید و بتوانید خودتان را به مخاطبی که دارید نزدیکتر کنید.شبکه های اجتماعی موبایلی مثل وایبر و اینستاگرام استفاده کننده بسیار زیادی در ایران دارند و استفاده از آنها می تواند کمک زیادی به رشد کسب و کار شما بکند.
در گذشته بزرگترین دغدغه یک مدیر سایت دیده شدن سایتش در صفحه اول گوگل بود اما امروز باید به فکر دیده شدن ویدیوی تبلیغاتی خود در نتایج سایت هایی مانند آپارات و یوتیوب نیز باشد. یا به این موضوع فکر کند که تصاویر محصولاتش در اینستاگرام یا pinteres و … بیشتر دیده شوند.باید در نظر داشت که الگوریتم های شبکه های اجتماعی با الگوریتم های گوگل متفاوت هستند. به عنوان مثال اگر یک پزشک بخواهد ویدویی که در مورد جراحی پلاستیک بینی ایجاد کرده در جستجوی کلمه کلیدی جراحی بینی در صدر نتایج یوتیوب قرار بگیرد، باید پارامترهایی را رعایت کند که یوتیوب به آنها اهمیت می دهد و آنها را شناسایی می کند.

در این مقاله می خواهم چند روش افزایش دنبال کننده در اینستاگرام را به شما آموزش دهم. در صورتی که تاکنون با اینستاگرام کار نکرده اید پیشنهاد می کنم که همین امروز این نرم افزار را روی موبایل خود نصب کنید و از طریق آن با مخاطبان و مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.
استفاده از اینستاگرام برای کسب و کارهایی که مخاطب عام و جوان دارند بسیار مناسب است و می تواند تاثیر مناسبی در افزایش فروش محصولاتشان داشته باشد.

462503_399

روش های افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

1- تصاویر مرتبط با موضوع کاری خود را پیدا کنید و آنها را لایک کنید. این کار باعث خواهدش د که حساب کاربری شما بیشتر دیده شود.

2- روی تصاویر مرتبط با موضوع کاری خود نظر بدهید.

3- تصاویر جذاب و مرتبط با موضوع کاری خود را در اینستاگرام قرار دهید و برای هر تصویر توضیحات کاملی بنویسید.

4- از بینندگان تصاویر بخواهید که نظر خودشان را راجع به تصاویر شما بیان کنند.

5- سعی کنید در زمان های مختلف تصویر جدید آپلود کنید زیرا مخاطبان شما ممکن است در زمان های مختلفی از اینستاگرام استفاده کنند و با این روش می توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید. به عنوان مثال می توانید هر روز سه تصویر در زمان صبح، ظهر و شب آپلود کنید.

6- از کد میانبر @ برای اشاره کردن به افراد مختلف استفاده کنید.

چگونه دنبال کنندگان اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

7- برای حساب کاربری خود تصویر مناسب انتخاب کنید و توضیحات کاملی در مورد کسب و کار خود در آن ارائه دهید.

8- حساب های کرابری مرتبط با موضوع کاری خود را دنبال کنید.

9- از هشتگ های (#) مرتبط با موضوع کاری خود استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از #بازاریابی باعث می شود افرادی که به دنبال موضوع بازاریابی هستند بتوانند شما را پیدا کنند. سعی کنید کلمات کلیدی پرطرفدار در رابطه با موضوع کاری خود را در هشتگ قرار دهید.

10- دوستان خود را در اینستاگرام پیدا کنید وآنها را دنبال کنید. این کار را می توانید از طریق آدرس تلفن موجود روی گوشی خود در اینستاگرام انجام دهید.

11- اکانت اینستاگرام خود را به سایر شبکه های اجتماعی متصل کنید. با انجام این کار هر مطلبی که در اینستاگرام اضافه می کنید به صورت خودکار به سایر شبکه های اجتماعی نیز منتقل می شود.

12- در هنگام استفاده از هشتگ ها دقت کنید که از کلماتی استفاده کنید که محبوبیت بیشتری دارند و افراد بیشتری آنها را جستجو می کنند.

13- از هشتگ اختصاصی خود استفاده کنید. این موضوع تاثیر مناسبی در برندسازی شما در اینستاگرام خواهد داشت.

14- مکان تصاویری که آپلود می کنید را با استفاده از امکان GEO Tag مشخص کنید.

15- از تصاویر جذاب و مطالب پرطرفدار استفاده کنید و افکت های مناسب برای تصاویر خود قرار دهید.

16- اگر شخصی تصاویر شما را لایک کرد، شما نیز تصاویر او را لایک کنید.

چگونه دنبال کنندگان اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مدیران صفحات تجاری در شبکه های اجتماعی انجام می دهند، استفاده از مطالب نامرتبط طنزآمیز است. چنین کاری با این تصور انجام می شود که مردم به مطالب طنز علاقه دارند و اگر چنین مطلبی به کار برده شود، طرفلداران بیشتری را جذب خواهند کرد.همواره باید به این نکته دقت کنیم که کیفیت مطالب منتشر شده در شکبه های اجتماعی از بالاترین اهمیت برخوردار است و مطالب تولید شده باید در راستای برقراری ارتباط با مخاطب هدفی که داریم باشد نه هر مخاطبی.اینکه صفحه تجاری شما تعداد مخاطب زیادی داشته باشد به خودی خود اهمیتی ندارد بلکه کیفیت مخاطبان و مرتبط بودن آنها با موضوع کاری شماست که مهم است.امیدوارم که با استفاده از مطالب فوق بتوانید برند خود را در اینستاگرام توسعه دهید و مخاطبان مناسبی را برای کسب و کار خود جذب کنید.

درباره مهدی قربانی

مهدی قربانی هستم روزنامه نگار و کارشناس فناوری اطلاعات نگاهی هم به اجتماعی که در آن زندگی میکنم دارم علاقمند به عکاسی و مارکتینگ

یک دیدگاه

دیدگاهی ثبت کنید

برو بالا !