خانه / بزرگان کسب و کار / نصیحتهایی از مارک زاکربرگ خالق فیسبوک

نصیحتهایی از مارک زاکربرگ خالق فیسبوک

ws

 

خالق فیس بوک مارک زاکربرگ از میلیونر هایی بود که در سن زیر 30 سال میلیونر شده بود اما به تازگی تولد 30 سالگی اش را جشن گرفت و از لیست میلیونر های زیر 30 سال خارج و به لیست میلیونر های زیر 40 سال انتقال یافت.اما این جوان 30 ساله, چندین سال پیش در دانشگاه هاروارد سرگرم خلق یک شبکه اجتماعی بود. ابتدا هیچ ایده ای نداشت که قرار است کل دنیا را بگیرد اما رفته رفته فیس بوک گسترش پیدا کرد و به زندگی مردم عادی نیز رسوخ کرد.شما اینجا 10 نصیحت از بهترین سخنان مارک زوکنبرگ را میخوانید که میتوانید در زندگی و کارتان از آن استفاده کنید :

 

1. سریع حرکت و کن و همه چیز را به هم بریز… تا وقتیکه مرتب و منظم بخواهید در بازار پیشروی کنید رقبا اجازه پیشرفت به شما نمیدهند. اگر به حد کافی اوضاع را به هم نریزید, به حد کافی سریع حرکت نمیکنید.” (اکتبر 2009)

 

2.  اگر من الان شروع کرده بودم کارم رو خیلی متفاوت تر عمل میکردم. من اوایل هیچ چیزی نمیدونستم. در منطقه سیلیکون ولی شما تنها چیزی که بهش اطمینان دارید این است که باید اینجا باشید, اما اینطور نیست. اگر من الان شروع کرده بودم در بوستون ادامه میدادم. سیلیکون ولی تمرکز کوتاه مدتی به کسب و کار القا میکند و این اذیتم میکند.” (اکتبر 2011)

 

3.  به خوبی به خاطر دارم. یک یا دو روز بعد ازینکه اولین نسخه از فیس بوک رو راه اندازی کردم با دوستام داشتیم پیتزا میخوردیم که با خودم فکر میکردم  یه همچین خدماتی باید در اینترنت برای مردم وجود داشته باشد, واقعا مردم بهش نیاز دارند” و وقتی فهمیدم که من خودم باید این نیاز را برطرف کنم محتاط تر از قبل عمل کردم.” (جانویه 2014)

 

4.  سوال این نیست که  ما میخواهیم چی از مردم بدانیم؟” بلکه سوال اینجاست  مردم میخواهند چه چیزی درباره خودشون بگویند؟” ” (نوامبر 2011)

 

5.  بزرگترین ریسک, ریسک نکردن است. در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است, بهترین و تنها استراتژی برای شکست ریسک نکردن است.” (اکتبر 2011)

 

6.  تحقق یک ماموریت و ساختن یک کسب و کار هردو باهم اتفاق میفتد. درسته که تحقق ماموریت بیشتر به من انگیزه میده پیشروی کنم اما از همان ابتدا دریافتم که باید هردو باهم عملی شوند.” (سپتامبر 2012)

 

 جای هکر ها در زندان ها نیست. بلکه در شرکت های کامپیوتری بزرگ است. هکر ها یکی از مهمترین سمت ها هر شرکت تکنولوژیکی را باید داشته باشند زیرا انها اعتقاد دارند همیشه یک راه بهتری و مطمئن تری وجود دارد.” (فوریه 2012)

 

8.  مردم شاید یک ایده عالی داشته باشند که واقعا دنیا را تکان دهد اما اگر به آن باور نداشته باشند, هیچوقت این ایده به واقعیت نزدیک نخواهد شد.” (اکتبر 2005)

 

9.  من نمیخواهم فیس بوک یک شرکت آمریکایی باشه. من نمیخواهم این شرکتی باشد که در حال گسترش ارزش های آمریکایی در جهان است. دیدگاه من این است که شما با فیس بوک بتوانید فوق العاده در مردم ریزبین باشید و بفهمید چطور فکر میکنند.” (جانویه 2011)

 

10.  هدف من این بود که هرگز فقط یک شرکت تاسیس نکنم. اکثر مردم برداشت غلطی ازین حرف من دارند و فکر میکنند سود, درآمد و سهام و … برای من اهمیت ندارد. اما فقط یک شرکت نبودن یعنی اینکه چیزی که که یک تغییر اساسی قرار است در دنیا ایجاد کند.” (فوریه 2011)

 

درباره مهدی قربانی

مهدی قربانی هستم روزنامه نگار و کارشناس فناوری اطلاعات نگاهی هم به اجتماعی که در آن زندگی میکنم دارم علاقمند به عکاسی و مارکتینگ

دیدگاهی ثبت کنید

برو بالا !