خانه / آنچه لازم است بدانیم / هدف شما از نوشتن چیست؟ گوگل؟ خواننده؟

هدف شما از نوشتن چیست؟ گوگل؟ خواننده؟

نوشتن برای اینکه گوگل نوشته شما را در اولویت بالایی قرار دهد یکی از توجیح پذیرترین فعالیت های بازاریابی اینترنتی است، ولی حتما باید با خود فکر کنید این کار چه دلیل واقعی دارد؟

آیا واقعا” می خواهید گوگل را خوشحال کنید؟

مطمئنا” هدف اصلی این نیست، ولی راه رسیدن به خواننده ای است که به دنبال نوشته هایی مانند چیزی که شما نوشته اید، می گردد. پس همیشه هدف اصلی خود را به یاد داشته باشید:

شما برای انسان می نویسید نه یک ربات جستجوگر!

حال فرض کنید اصلا” برای جستجوگر نمی نویسید و مخاطب شما یک انسان است. به این فرض باید نوع رفتار خود را مشخص کرده و بررسی کنیم چه باید انجام دهیم:

 چه چیزی باعث میشود یک نفر از خواندن مطلب شما لذت ببرد؟

شما فقط و فقط باید طوری بنویسید که وقتی بیننده آنرا می یبیند شک نداشته، باشد که حتما” آنرا بخواند. نه اینکه بعد از باز کردن صفحه با چیزهایی مواجه شود که هیچ سنخیتی با عنوان نوشته نداشته باشد یا کیفیت آنقدر پایین باشد که در کسری از ثانیه صفحه را ببندد!

واقعیت این است که اصلی ترین، اولین و مهمترین راه ورود شما در ذهن خواننده، عنوان مطلب است. حتما” خود شما هم فیدهای اخبار را بررسی می کنید. آیا تا بحال شده مطلبی را شانسی بخوانید؟ یا عنوانی را که دوست نداشته یا نفهمیده اید را باز کنید؟

 خواننده دوست دارد کلمات مورد انتظارش را در متن ببیند

درست است که خواننده به دنبال یادگیری است و به همین دلیل به سراغ گوگل رفته و اتفاقا نوشته شما را مناسب دیده است! ولی واقعیت این است که در اکثر مواقع کلمات کلیدی خود را می شناسد و منتظر است در متن چیزی را ببیند که انتظار داشته است.

پس برای اینکه او را متقاعد به خواندن نوشته کنید حتما” باید در ابتدای ترین جملات خود این کلمات را به کار ببرید و مطمئن شوید که این نوشته حتما” توسط خواننده برای دیگران (حتما” قبل از اینکه خودش کامل خوانده باشد) به اشتراک بگذارد! تعجب نکنید! واقعیت این است که بیش از ۵۰ درصد خواننده ها چیزهایی را به اشتراک می گذارند که خودشان هنوز تا آخر نخوانده اند!

با انتخاب عنوان مناسب خواننده را اغوا کنید

قدرت انتخاب عنوان تا حدی است که حتی ممکن است خواننده و مشتری غیر واقعی را نیز به سمت شما بکشاند!

شما بعد از دیدن نتایج جستجو، روی کدام نتیجه کلیک می کنید؟

 گذاشتن یک تصویر جذاب برای هیچوقت فراموش نمی شود

داشتن حداقل یک تصویر جذاب و مرتبط که خواننده را به خود جلب می کند نیاز ضروری است. علاوه بر آن نوشته شما را از حالت خشک و بی روح خارج می کند و همچنین اگر نوشته شما در صفحات اجتماعی به اشتراک گذاشته شود، اولین چیزی است که بیننده را مجذوب خود می کند.

راستی سعی کنید از تصاویر اختصاصی خودتان استفاده کنید!

 سعی کنید SEO صفحه خود را منطقی کنید!

منطقی کردن SEO یعنی قرار دادن کلمات کلیدی و مواردی که در قسمت های قبل بیان شد، در اندازه درست و منطقی، نه زیاد با تصور اینکه هر چه بیشتر باشد SEO  جستجوگر بهتری داریم، و نه آنقدر کم که کسی که مطلب را می خواهد بخواند هیچوقت راهی برای رسیدن به نوشته شما نیابد!

در نهایت باید قبول کرد که هدف نهایی نوشته همان چیزی است که جستجوگرها به دنبال آن هستند و هر چه روش ارائه را درست بروید هم خواننده درست پیدا خواهد کرد، هم SEO منطقی، واقعی و پایداری خواهید داشت.

 

درباره مهدی قربانی

مهدی قربانی هستم روزنامه نگار و کارشناس فناوری اطلاعات نگاهی هم به اجتماعی که در آن زندگی میکنم دارم علاقمند به عکاسی و مارکتینگ

دیدگاهی ثبت کنید

برو بالا !