خانه / آنچه لازم است بدانیم / چرا وب سایت برای تجارت شما مفید است؟

چرا وب سایت برای تجارت شما مفید است؟

fc1da7257992fc36032e11db3df7a664_L

برای موفقیت در دنیای امروز، باید در اینترنت برای خود پیاگاهی ثابت داشته باشید تا بیشتر و بیشتر از گذشته مردم بتوانند به سراغ شما بیایند و اجازه دهید مردم سراسر دنیا راحت به خدمات شما دسترسی داشته باشند. در واقع وب سایت به عنوان شناسه و اولین تصویر برای مخاطبین است که می تواند تاثیر محسوسی در تجارت شما داشته باشد.معرفی تجارت خود در دنیای جهانی به شما این فرصت را می دهد که بتوانید به داشتن تجارتی جهانی در آینده خوش بین باشید، آینده ای که برای شرکت های بزرگ و کوچک به یک اندازه فرصت سازی خواهد کرد، اما برنامه دقیق،مشخص و متداول موفق خواهد بود.وب سایت به شما کمک می کند تا اطلاعات ساده خود را اهرمی و سازماندهی شده به مخاطبین منتقل می کند. هزاران دلیل برای اینکه وب سایت چطور می تواند تجارت شما را روی اینترنت بیاورد وجود دارد که تعدادی از آنها در زیر اشاره شده است:

1- راحتی مشتری

تجارت شما راحت تر و با سرعت بیشتری قابل دسترس قرار می گیرد و هر زمانی که مشتری ای علاقمند به خرید و یا کسب اطلاعات از محصول / خدمات شما باشد می تواند براحتی از طریق اینترنت با شما در تماس باشد و تنها کافی است آدرس وب سایت شما را داشته باشد.

2- اطلاعات بیشتر از کسب و کار شما

مشخصات تجاری شما می تواند از هر جای دنیا قابل دسترس باشد و هیچ رسانه ای نمی تواند به این شکل در سراسر جهان، محصول شما را معرفی کند و نیازی به تماس های تلفنی و ثبت در کتاب های راهنما برای معرفی محصول دیگر نخواهد بود.

3- امکان بیشتر برای معرفی محصولات و نمونه آنها

مردم برای تا از وجود حقیقی محصولی مطمئن نباشند برای خرید آن هزینه نخواهند کرد. شما از طریق وب سایت می توانید به مشتری های بالقوه خود از محصولات خود بگویید، کاری که هیچگاه نمی توانید در تبلیغات چاپی حتی تلویزیونی به آن بپردازید و هیچ محدودیت مقدار فضا، زمان، ملیت و مکانی برای تبلیغات شما در وب سایتتان وجود ندارد. شما می توانید هر مقداری که می خواهید از محصول / سرویس خود بگویید و تجارت شما می تواند خودش را در اینترنت به خوبی معرفی کند.

4- تبلیغات مفید و کم هزینه

مشتری های شما همیشه می توانند با مراجعه به وب سایت شما، اطلاعات بروز شده شما در خصوص محصول / سرویس پیدا کنند و از آنها مطلع شوند و برعکس تبلیغات در دیگر رسانه ها که تکه ای و گذرا برای مخاطبین خواهد بود، آنها همیشه می توانند از طریق وب سایت از آنچه شما در وب سایت قرار داده اید استفاده کنند.

5- هر ثانیه و بدون خستگی

وب سایت شما 24 ساعت در روز، 7 روز در هفته و 365 روز در سال قابل دسترس خواهد بود و مطمئنا سختکار ترین کارمند شما هم نمی توانند چنین عملکردی برای شما داشته باشد. اما وب سایت برای شما همیشه در فضای مشخصش قراردارد  تا به پرسش های مشتریان پاسخ دهد و نظرات آنها را دریافت نماید.

6- کم کردن هزینه ها

با راه اندازی وب سایت و قطع تبلیغات چاپی، هزینه های تبلیغات شما تفاوت بسیاری خواهد کرد و دیگر نیازی به چاپ بروشور، تراکت و تبلیغات در روزنامه ها نیست و بیشتر از آنچه می توانید در وب سایت خود تبلیغ کنید.

داشتن وب سایت بدون هزینه نخواهد بود، اما شارژ سالیانه آن با هزینه های تبلیغات چاپی تفاوت بسیاری دارد که یکی از اصلی ترین دلایل گرایش صاحبان تجارت به دنیای مجازی می تواند این امر باشد.

اگر شما وب سایتی دارید که در آن محصولات خود را برای فروش قرار داده اید باید این نکته توجه داشته باشید که اگر بتوانید مشتریان جدید خود را راضی نگهدارید، می توانید خیلی بیشتر از آنچه به شیوه سنتی می فروخته اید را بدست آورید.

درباره مهدی قربانی

مهدی قربانی هستم روزنامه نگار و کارشناس فناوری اطلاعات نگاهی هم به اجتماعی که در آن زندگی میکنم دارم علاقمند به عکاسی و مارکتینگ

دیدگاهی ثبت کنید

برو بالا !