خانه / دانستی های بیشتر / کارآفرینان موفق همیشه در دسترس هستند

کارآفرینان موفق همیشه در دسترس هستند

کارآفرینان موفق همیشه در دسترس هستند

تا به حال شده با رئیس یک شرکت کاری ضروری داشته باشید و با پیغام هایی مانند ‘ایشان در دفتر نیستند’ مواجه شوید؟ احتمالا حتی پیش آمده که پس از ارسال ایمیل به آنها با پیام های خودکاری مواجه شده باشید که می گوید: ببخشید؛ من در حال حاضر در مسافرت، خارج از محل کار، خارج از محدوده و … هستم و امکان پاسخگویی به شما را ندارم. اما در اولین فرصت با شما تماس خواهم گرفت.

این مسخره است. البته هر کسی نیاز به استراحت و وقت گذرانی با خانواده دارد. همه نیاز به مسافرت و تعطیلات دارند. اما برای موقعیت ها و فرصت هایی که هر لحظه ممکن است به سوی یک کارآفرین بیایند، تا حد امکان نباید کاملا خارج از دسترس باشید.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که تمام روزها و ساعات هفته بیدار و مشغول کار است. واقعیت این است که ما نمی توانیم تمام مدت بیدار و هشیار باشیم. اما آیا تا به حال در مورد موفقیت های کارآفرینان مشهور فکر کرده اید؟ افرادی مثل ریچارد برانسون، جف بزوس، مارک زاکربرگ و افراد دیگر چگونه عمل می کنند؟ آیا آنها هیچ فرصتی برای استراحت به خودشان نمیدهند؟ البته که اینطور نیست.

مساله این است که آنها به کارشان به عنوان یک بازی نگاه می کنند. بنابراین حتی زمان هایی که خارج از محل کار و از لحاظ فیزیکی حتی از آن دور هستند، کماکان به نحوی در دسترس افراد وابسته به سرویس و تجارتشانند و به ایجاد امکانات و قابلیت های بهتر برای کاربران و مشتریانشان فکر می کنند.

کلیت صحبت های گفته شده به هیچ وجه به معنی این نیست که خانواده را فراموش کنید و وقتی را به استراحت اختصاص ندهید. تنها کافیست در اوقات استراحت نیز در دسترس همکاران باشید و بخش اندکی از وقتتان را برای بررسی اخبار مرتبط، چک کردن ایمیل و مشاهده پیام های دریافتی از کانال های مربوط به کارتان بگذارید. این نکات البته بیشتر به مدیران و کارآفرینان حوزه تکنولوژی و حوزه هایی که از ارتباطات آنلاین بیشتر بهره می برند، توصیه می شود.

اما با این وجود دو راهکار نیز پیشنهاد می شود:

۱- همیشه برای فرصت های بالقوه در دسترس باشید. حتی زمانی که در محل کارتان حضور ندارید نیز به نحوی، دسترسی به خودتان توسط دیگران را تا حد امکان محدود نکنید. در غیر این صورت لازم است که دستیاری استخدام کنید و یا از همکاران خود بخواهید که تماس های مربوط به شما را مدیریت کنند و شما را به سرعت در جریان امور ضروری قرار دهند.

۲- برای هر روز طوری برنامه ریزی کنید که تا حد ممکن بدانید در هر ساعت از روز چه برنامه ای دارید. بدین ترتیب علاوه بر اینکه میدانید تا چه حد و برای چه اموری وقت دارید، همیشه می توانید در دسترس همه باشید و زمان های مشخصی را برای قرارهای ملاقات با افراد در نظر بگیرید.

•••

کارآفرینان موفق می دانند که نمی توانند واقعا همواره در دفتر کارشان حضور داشته باشند. اما آنها همیشه برای عرضه امکانات تازه به مشتریان و کاربرانشان در حال تفکر هستند. آنها تا حد امکان در هر زمان و هر کجا که باشند ‘در جهت رشد استارت آپ و شرکت خود’، دسترس همه هستند.

شما هم میخواهید شرکتی موفق داشته باشید؟ پس همیشه در دسترس باشید؛ حتی اگر امکانش نیست.

درباره مهدی قربانی

مهدی قربانی هستم روزنامه نگار و کارشناس فناوری اطلاعات نگاهی هم به اجتماعی که در آن زندگی میکنم دارم علاقمند به عکاسی و مارکتینگ

دیدگاهی ثبت کنید

برو بالا !