شما اینجا هستید: خانه / نوشته هایم در مطبوعات

آرشیو دسته: نوشته هایم در مطبوعات

عضویت در خبرنامه<
کرونا ویروسهای اقتصاد

کرونا ویروسهای اقتصاد

سال ۹۸ با تمام مصائب و مشکلاتش داشت به پایان میرسید که اسفند ماه با خبر شیوع کروناویروس ، پرونده سال ۹۸ را با انبوهی از تلخی ها کامل کرد.سال ۹۹ آغاز شد و جهش تولید نامی بود که برای آخرین سده ی سیصد انتخاب شد. در این سالها بنا به شرایط اقتصادی حاکم بر ... متن کامل »

بیم و امیدهای فعالان فناوری اطلاعات

بیم و امیدهای فعالان فناوری اطلاعات

اینروزها بازار کامپیوتر ایران شاید در یکی از بحرانی‌ترین وضعیت خود در سال‌های اخیر به سر می‌برد و هنوز برنامه‌ای مشخص برای ساماندهی آن ارائه نشده است. بنابر آنچه فعالان و فروشندگان حوزه رایانه و فروش کالا و خدمات عنوان می‌کنند وضعیت این روزهای بازار کامپیوتر به هیچ عنوان جالب و مناسب نیست. افزایشِ بی ... متن کامل »

چند صدایی بزرگ‌ترین چالش حوزه فاوا

چند صدایی بزرگ‌ترین چالش حوزه فاوا

با نگاهی به صنعت فاوا از همان زمان ورود به کشور مشاهده می‌شود تاکنون نه تنها دارای متولی واحد و مشخصی نبوده بلکه دارای متولیان متعدد و بسیار زیادی بوده است. به‌طوری‌که نهادها و دستگاه‌های مختلف هر یک به نحوی خود را مسئول این صنعت دانسته‌اند و به‌نوعی به آن ورود پیدا کرده‌اند. جالب آن‌جاست ... متن کامل »

فضای مجازی و شیوع میرزا بنویس ها

فضای مجازی و شیوع میرزا بنویس ها

فضای مجازی نوعی اجتماع و همزیستی بزرگی است که میلیون ها کاربر را  در سراسر جهان به هم پیوند زده است .امروزه در یک جهان رسانه ای شده زندگی می کنیم و زندگی ما به رسانه ها وابسته است.شبکه های اجتماعی دارای برخی ویژگی های حایز اهمیت هستند که می توانند در عرصه ی رسانه ... متن کامل »

عین الدوله های قجری : از مخالفت با «تلگراف»دیروز تا «پیامرسانهای» امروز

عین الدوله های قجری : از مخالفت با «تلگراف»دیروز تا «پیامرسانهای» امروز

در خصوص مضرات استفاده از فیلترینگ اکثر رسانه ها و کارشناسان بصورت مبسوط گفته و نوشته اند و جای برای تکرار مکررات نیست ولی نقطه ی پنهان شده این ماجرا اینجاست که چرا کاربران ایرانی در قبال مشاهده پیام نرم افزارهای فیلترشکن مبنی بر اینکه این برنامه مخرب است هیچ واکنشی نشان نمیدهند و با ... متن کامل »

فضای مجازی و پایان انحصار گرایی رسانه ی ملی

فضای مجازی و پایان انحصار گرایی رسانه ی ملی

در عصر حاضر اگر بخواهیم در مورد  هر موضوعی تحلیلی داشته باشیم، چه بخواهیم و چه نخواهیم ، پارامتر قدرتمندی بنام اینترنت و ابزار آن خودنمایی میکند.فناوری که از زمین و آسمان شهر ،کارکتر @ بهمراه نامی که مربوط به اکانت فروشگاهی است، بر سرمان می بارد.به لطف این فناوری  که هر روز شاهد احاطه ... متن کامل »

درماندگی شبکه ملی اطلاعات همچون هورالعظیم خوزستان

درماندگی شبکه ملی اطلاعات همچون هورالعظیم خوزستان

سال 98 سال رونق تولید نام‌گذاری شد. تولیدی که در یکی دو سال اخیر به‌واسطه شکست برجام و مشکلات اقتصادی موجود دیگر رمقی ندارد. اتخاذ سیاست‌های غلط و اشتباه پولی نفس تولیدکنندگان را بریده است و حتی دو نرخی کردن ارز و اختصاص آن بدون ضابطه باعث به وجود آوردن فسادهایی بزرگ شد. اقتصاد نفتی ... متن کامل »

آزمون‌ها و خطاهایی که در فضای مجازی کردیم

آزمون‌ها و خطاهایی که در فضای مجازی کردیم

    رشد فضای مجازی را می‌توان در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری دید. جایی که مردان اصلاح‌طلب با آگاهی از این فضا و همراهی سلبریتی‌ها بهترین استفاده را برای به دست آوردن کرسی ریاست‌جمهوری کردند و با توجه به شناخت این فضا، تاکنون از طریق همین فضا مشغول فعالیت هستند. اما هدف از این نوشتار بررسی ... متن کامل »

سامانه‌ها کمکی به کشور نمی‌کنند

سامانه‌ها کمکی به کشور نمی‌کنند

این روزها شاهد هستیم که مسوولان کشور راه‌حل برون‌رفت از مشکلات و مبارزه با فساد را منوط به ایجاد و راه‌اندازی سامانه و سایت‌های اطلاعاتی می‌دانند. در چند سال اخیر به ‌واسطه رشد اینترنت و فناوری اطلاعات سایت‌هایی راه‌اندازی می‌شوند که ظاهرا قرار است برخی مشکلات را به سبک مدرن حل کنند اما مدیران اين ... متن کامل »

خلاقیت گمشده صنعت گردشگردی !

خلاقیت گمشده صنعت گردشگردی !

اینروزها شاهد این هستیم که دولت با انواع و اقسام طرح ها سعی دارد اقتصاد زمین گیر شده ی ایران را به حرکت در آورد.از تشویق استارتاپها تا معافیت های مالیاتی و بخشودگی جرایم بیمه ای و تسهیلات بانکی در جهت رونق چرخ اقتصادی از نمونه فعالیتهایی است که دولت روی به آن آورده است.اقتصادی ... متن کامل »

وضعیت موجود

وضعیت موجود

  ۹۸ شروع شد در نوروز بودیم که سیل نوروز را تلخ کرد نوشتم سالی که نکوست از بهارش پیداست و همان هم شد اتفاقات پشت سر هم بر سر مردم آوار‌ میشد یکی‌ طبیعت میزد یکی مدیریت ناکارآمد مردم تلاش میکنند در سیل و زلزله و ریزگرد و کم آبی و سرما و آلودگی ... متن کامل »

آیا اینستاگرام را پاک می کنید؟

آیا اینستاگرام را پاک می کنید؟

  همه ی ما با سانسور آشنا هستیم و آن را تجربه کرده ایم سانسور گاه در قالب حذف هویدا میشود گاهی هم در قالب فیلترینگ برای عدم دسترسی بصورت همیشگی و گاهی هم برخی سرویس ها تحریم و ما در این سالها اقسام راه های دور زدن سانسور‌ را فرا گرفته ایم از دهه ... متن کامل »

تایتانیک در حال غرق است؟

تایتانیک در حال غرق است؟

👈به نظرم فیلم #تایتانیک نماد یک جامعه است جامعه ای که در آن اقشار مختلف جامعه وجود،دارند.همان سطح بندی و شکاف طبقاتی وجود دارد.آنجا مرفهین ،در طبقه ی بالا زندگی تجمالاتی دارندطبقه متوسط و طبقه فرودست هم زندگی خود را دارند. 🤩جدای از موضوع عاشقانه ی این فیلم آنچه به روشنی به تصویر‌کشیده شده است ... متن کامل »

مراقب تولد جوکرها در جامعه باشیم!!!

مراقب تولد جوکرها در جامعه باشیم!!!

مطمنا شما هم فیلم جوکر با نقش آفرینی‌ آرتور فلک ( خواکین فینیکس ) را مشاهده کرده اید..اولین واکنشی که پس از بالا رفتنِ تیتراژِ پایانی #جوکر – #Joker ساخته‌ی تاد فیلیپس داشتم این بود که نیازِ شدیدی به گرفتنِ سرِ مارتین اسکورسیزی با دو دستم و گذاشتنِ یک ماچِ گنده و آب‌دار وسط پیشانی گرامی ایشان پیدا کردم. ... متن کامل »

جنگ با آمریکا اینگونه است…. صدای گلوله‌ها را نمی‌شنوید؟! .

جنگ با آمریکا اینگونه است…. صدای گلوله‌ها را نمی‌شنوید؟! .

خیلی ها تصورشان از جنگ با آمریکا، پوشیدن لباس رزم و موضع گرفتن در پشت خاکریزها و بدست گرفتن اسلحه و گوش دادن به نوحه های هیجان انگیز و شنیدن صفیر گلوله است.یک نوستالژی که همه ما با آن آشنا هستیم.اما آنها اشتباه می کنند!! *واقعیت اینست که همه ما در درون یک جنگ تمام ... متن کامل »

نمایش مطالب بیشتر
رفتن به بالا