خانه / آنچه لازم است بدانیم / ابزار های مفید برای انتخاب بهترین نام دامنه

ابزار های مفید برای انتخاب بهترین نام دامنه

انتخاب نام یک دامنه برای محصول ، خدمات و یا کسب و کار تجاری می تواند یکی از مراحل چالش برانگیز در ایجاد هویت آنلاین شما باشد . انتخاب یک نام مناسب برای دامنه سایت ، یکی از ضروری ترین و مهم ترین قسمت های راه اندازی یک وب سایت بشمار می رود که درواقع چه بهترکه از خلاقیتی بهره برده باشد که کسب و کار آنلاین شما را توصیف کند .نامی که انتخاب می کنید علاوه بر اینکه باید معقولانه باشد ، باید روح داشته باشد ، به یادماندنی باشد و به راحتی بتواند ارتباطی موفق با اهداف کسب کار شما برقرار کند و چون بسیاری از دامنه های سطح بالا (TLD ها) درحال حاضر توسط اشخاص دیگر گرفته شده اند ، ارائه کردن یک شاهکار اصلا کار آسانی نخواهد بود .در این پست ، ۱۸ ابزار فوق العاده که به شما در انتخاب و ایجاد نام دامنه کمک شایانی می کند ، معرفی شده است . این ابزارهای پیش‌نهاد و جست‌جو متنوعند و امکاناتی دارند و حتماً برخی از آن‌ها را در جمع ابزارهای محبوب خود قرار خواهید داد.

Domainr :

Domainr به شما این اجازه را می دهد تا در تمام فضای نام دامنه حرکت کنید و حتی فراتر از نمونه های معروف مانند ..com, .net و.org بروید ، به طور کلی این ابزار شما را درکشف نام دامنه ای جالب و جدید با تمام پسوندهای موجود راهنمایی می کند .

این ابزار به صورت ناشناس لاگ های سرچ شده را از بین ۱۷۰۰ دامنه ی سطح بالا و بیش از ۱۳۰۰ TLD های عمومی جستجو می کند و نتایج را به نمایش می گذارد . در ضمن دو API یا رابط برنامه ی کاربردی خارجی نیز برای خدمات وب و پیاده سازی سرویس های گیرنده در آن وجود دارد .

Lean Domain Search :

ژنراتور نام دامنه ی Lean Domain Search متخصص در نمایش نام دامنه ی منحصربفرد و شگفت انگیز با استفاده از پسوندها و پیشوندهاست . این ابزار همچنین دامنه های در دسترسی که با عبارت جستجو شده مطابقت دارند را بررسی می کند .شما به راحتی می توانید نتایج جستجو را دسته بندی و فیلتر کنید تا به سرعت نامی مناسب و بزرگ را برای دامنه ی خود پیدا کنید .همچنین شما می توانید یکسری از نتایج جستجو که احتمالا مورد علاقه ی شما نیز هست را مارک نموده و آنها را برای پیگیری نگه دارید .

BustAName :

bustaname

BustAName به شما کمک می کند تا نام دامنه ی مناسب را با استفاده از ترکیب کلمات مورد نظر خود و پیدا کردن کلمات مشابه با بررسی دامنه های در دسترس پیدا کنید .

شما می توانید دامنه را برای جستجو و تجدید نظر و در نتیجه ایجاد بهترین نام با استفاده از ترکیب حداکثر سه کلمه در این ابزار بررسی کنید و در نهایت نتایج را می‌توانید در فولدرهایی سازمان‌دهی کنید. دامنه‌های پیشنهادی را می‌توانید به ترتیب کیفیت و طول نیز مشاهده نمایید . در ضمن شما می توانید هر کاراکتری را که می خواهید برای نام دامنه ی خود وارد کنید .

Impossibility :

یک ژنراتور نام دامنه است که کلمه ی کلیدی شما را با لیستی از انتخاب های خود و البته مرتبط ترکیب می کند و قبل از جستجو نام های ایجاد شده را به شما نمایش می دهد .

NameBoy :

یک نام‌دامنه‌ ساز بسیار محبوب است که کار کردن با آن نیز سریع و راحت است. دو کلمه اولی و ثانویه که توضیح دهنده‌ی موضوع وب‌سایت شما هستند را به آن می دهید، آنگاه Nameboy بر اساس این ورودی نام دامنه‌های در دسترس را با چندین پسوند دامنه‌ی معروف‌تر به شما پیشنهاد می‌کند. این ابزار می‌کوشد تا نام دامنه‌های هم قافیه با کلمه ی مورد نظرتان را نیز جستجو کند .

Domain Typer :

Domain Typer ابزاری بسیار سریع ، دقیق و آسان است . تنها کافیست تا کلمات کلیدی دامنه ی خود را وارد کنید ، آنگاه Domain Typer نام های دامنه ی در دسترس را برای شما نمایش خواهد داد و این درحالیست که به صورت رندوم یا تصادفی نیز این کار را انجام می دهد .اگر اولین نام شما در دسترس نیست شما م یتوانید لیست پیشنهادی آن را نیز ببینید .

Name Mesh :

۷-Namemesh

Name Mesh از مترادف و متضاد کلمات موجود استفاده می کند و نام دامنه های منحصر بفرد را به نمایش می گذارد . شما می توانید دامنه های سطح بالای مشترکی که مشاهده می کنید را با کلمات دیگر ترکیب کنید و در نهایت کلمات مرتبط و مشابه را بررسی کنید .

اکر شما از فضاهای خالی یا فاصله در بین کلمات کلیدی خود استفاده کنید مطمئنا به نتایج بهتری دست خواهید یافت .

Domize :

یک موتور جست‌جوی سریع مبتنی بر آژاکس است که برای چک کردن سریع در دست‌رس بودن دامنه‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید. Domize یک ویجت هم دارد که با نصب آن روی وب‌سایت‌تان، یک موتور جست‌جوی دامنه در اختیار بازدیدکنندگان‌تان می‌گذارید.

Wordoid :

این ابزار جالب به شما چندین اسم مشابه با تقاضایتان برای جستجوی دامنه را پیشنهاد می دهد. از دامین های پیشنهادی به خصوص می توان برای نام شرکت ها استفاده کرد.

Dot-o-Mator :

این ابزار به شما این اجازه را می دهد تا نام دامنه ی مورد نظر خود را از لیستی از کلمات بر اساس جستجوی خودتان انتخاب کنید . دو کلمه ی ابتدایی و انتهایی که ویژگی وبسایت شما را توصیف می کند را وارد نموده ، سپس ابزار Dot-o-Mator با ترکیب آنها لیستی ازانتخاب ها را برای شما نمایش می دهد .Dot-o-Mator در نرم افزارهای iOS نیز موجود است .

DomainsBot :

از سال ۲۰۰۴ شروع به کار کرده است ، ایده های شما را دریافت می کند و بعد از هر جستجو دامین های مشابه و قابل دریافت را مشخص می کند.این ابزار برای نام های توییتر و فیس بوک نیز کاربرد دارد .

NameTumbler :

NameTumbler کلمه ی کلیدی مورد نظر شما را با کلمه ای از پایگاه داده ی NameTumbler ترکیب می کند و نام دامنه ی مورد نظر را به شما پیشنهاد می کند . زمانیکه کلمات با هم ترکیب می شوند شما خود می توانید انتخاب کنید که کلمه ی کلیدی شما در ابتدا قرار گیرد یا انتها . شما می توانید از خط فاصله نیز برای جدا کردن کلمات استفاده کنید .

NameStall :

NameStall مجموعه ای از ابزارهای دامنه از جمله یک ژنراتور نام دامنه که از کلمه ی کلیدی شما همراه با پسوند و پیشوند از بین بیش از ۱۸۰ گروه کلمات برای تعیین نام دامنه استفاده می کند ، است . این ابزار حتی پیشنهادی متشکل از دو یا سه کلمه را نیز به شما می دهد .

Panabee :

۱۴-Panabee

Panabee یک راه ساده برای جستجوی نام دامنه ، نام برنامه و نام شرکت و یا شخص می باشد . اگر نام انتخابی شما پرفکت باشد ، Panabee پیشنهاداتی را از ایده ی اولیه ی شما ارائه می کند که بدست آمده از آواها ، هجا ها ، اختصارات یا مخففات و پیشوندهاست .

Domain Puzzler :

Domain Puzzler به شما امکان جستجوی نام های ساده و پیشرفته و حتی شگفت را می دهد . این ابزار کلمه ی شما را با یکسری کلمات محبوب ترکیب می کند و آنرا به شکلی شگفت در می آورد . در این ابزار انتخاب با خود شماست تنها با زدن چند تیک می توانید نحوه ی جستجوی ابزار را بر اساس خواسته ی خود ، آسان ، پیشرفته و یا شگفت تعیین کنید .

SuggestName :

SuggestName ژنرانور نام دامنه است که این امکان را به شما می دهد تا یک پسوند و پیشوند را به انتخاب خود وارد کنید ، این دو را با هم ترکیب کنید و سپس بررسی نمایید که آیا نام دامنه ی بدست آمده در دسترس هست یا خیر .

شما همچنین می توانید لیستی از رنگ ، فناوری ، وب های محبوب دو کلمه ای را برای انتخاب نام دامنه ی خود انتخاب کنید .

Namestation :

لیستی از ترکیب کلمات کلیدی شما را در اختیارتان قرار می دهد ، به آن پسوند اضافه می کند و نام آوایی را تولید می کند .

اگر نتیجه ی بدست آمده باب میل نبود و یا در دسترس نبود به راحتی و بسیار سریع می توانید تغییرات را انجام دهید و نام های جایگزین را نیز مشاهده کنید .

Bulktopia :

Bulktopia نام دامنه را بر اساس کلمه ی کلیدی شما پیشنهاد می کند ، البته تحقیقاتی را در مورد حوزه های تاثیر گذار مانند سن ، انقضاء ، رتبه ی صفحه ، بک لینک و رسانه های اجتماعی انجام می دهد تا نام انتخابی همواره در دسترس باشد .زمانیکه شما یکی از نام های دامنه ی پیشنهادی را تایید نمودید ، می توانید برای خرید بر روی آن کلیک نموده و یا از از طریق راه های دیگر ثبت دامنه اقدام به خرید نمایید .

درباره مهدی قربانی

مهدی قربانی هستم روزنامه نگار و کارشناس فناوری اطلاعات نگاهی هم به اجتماعی که در آن زندگی میکنم دارم علاقمند به عکاسی و مارکتینگ

دیدگاهی ثبت کنید

برو بالا !